MDC Nordic udvider med endnu en SKI-rammeaftale: Nu en del af SKI 02.22
MDC Nordic kan nu annoncere, at vi nu er godkendt på SKI 02.22 Rammeaftalen. Denne aftale dækker IT-drift, hvilket betyder, at vi fremover kan tilbyde både eksisterende og nye kunder en SKI-aftale på deres IT-drift.
Med tilføjelsen af SKI 02.22 er MDC Nordic nu leverandør på tre centrale SKI-rammeaftaler, hvilket styrker vores position som en betroet partner for offentlige institutioner inden for IT-løsninger:
MDC Nordic er nu på følgende SKI-rammeaftaler:
- SKI 02.06 – Standardsoftware og relaterede ydelser
En dynamisk indkøbsaftale, der giver offentlige institutioner mulighed for at købe software, support- og vedligeholdelsesaftaler, installation, implementering, konfiguration, undervisning og rådgivning. - SKI 02.14 – IT-konsulentydelser
Denne rammeaftale sikrer adgang til it-konsulenter inden for 14 forskellige ydelsesområder – skræddersyet til offentlige organisationers behov. - SKI 02.22 – IT-drift (NY!)
Den nyeste tilføjelse til vores portefølje gør det muligt for offentlige institutioner at købe en bred vifte af IT-driftsydelser, herunder:- Cloud-løsninger
- Datacenter-services
- Netværk
- Applikationsdrift
- Co-location
- Slutbrugerservices
- IT-sikkerhed
Hvad betyder det for vores kunder?
Med SKI 02.22 kan vi nu tilbyde en komplet IT-driftsløsning, der kombinerer stabilitet, sikkerhed og skalerbarhed – alt sammen inden for en SKI-godkendt aftale. Har I brug for en stærk IT-driftspartner? Vi står klar til at hjælpe – kontakt os i dag!